Krásný rok 2023 🎉  První letošní newsletter. Už přes 1200 receptů! Co mi pomohlo se změnou stravy a pomůže i vám. Tipy na nejlepší pomocníky. Nemějte toho plný kecky! 

Zobrazit v prohlížeči
----------------------------
Odhlásit z newsletteru
Nejen Paleo Snadno recepty
 

1. Změna stravy

 

 

Recepty
 

Základní energie, na kterou všichni fungujeme, je jídlo. A čím kvalitnější a zdravější, tím lépe. Proto považuji změnu stravy za nejdůležitější a doporučuji začít právě s recepty. Není nic horšího, než když nevíte, co vařit, nebo jíte stále to samé dokola, a pak sáhnete po něčem, čemu jste se plánovali vyhnout. Každému bude vyhovovat jiná forma, proto mé recepty najdete na/v:

Zvolte si formu, která bude nejvíc vyhovovat právě vám. Někdo rád listuje tištěnou knihou, jiný bude raději vařit podle mobilní aplikace a někomu stačí jen mrknout na recept na webu. 

 

Zvolit pro mě nejlepší formu receptů
 

2. Průvodce změnou - diář MÉ NOVÉ JÁ

 

 

Hubnoucí notes MÉ NOVÉ JÁ
 

Ne každý se okamžitě zorientuje v tom, co by měl jíst a co ne. Co vlastně může a čemu by se měl spíše vyhnout. S mými recepty těžko šlápnete vedle, ale když vás někdo celou změnou provede, je to mnohem jednodušší. Proto jsme společně s Pavlou Hlavičkovou, která vede největší českou Low Carb skupinu na Facebooku, a Petrem Novákem z Fitplan.cz vytvořili hubnoucí notes MÉ NOVÉ JÁ. Ten vás den za dnem provede celou změnou. Kromě 12týdenního diáře v něm najdete osvědčené tipy a doporučení pro hubnutí, včetně podrobných informací ke každému týdnu o tom, co jste dokázali, co se aktuálně děje ve vašem těle, jak s tím případně bojovat a co vás čeká dál. 

 

Prozkoumat osobní diář a průvodce hubnutím
 

3. Motivace na očích

 

 Diář s pravidelnými denními záznamy je jedna věc, ale mít motivaci neustále na očích (třeba na ledničce) je věc druhá. Proto jsem vytvořila sérii motivačních hubnoucích karet, které máte u mě na stránkách k dispozici zcela ZDARMA. Stačí si je vytisknout a magnetkem přidělat třeba na lednici nebo připíchnout na nástěnku. 

 

Získat hubnoucí motivační karty
 

4. Nová Whole30 e-kuchařka

 

 


 

Tuhle elektronickou kuchařku chci vypíchnout samostatně, protože jde o úplnou novinku. Jestli se rozhodujete pro změnu stravy a potřebujete tak trošku nasměrovat, tak program Whole30 je pro vás přesně to pravé. Během 30 dnů hodně zjistíte nejen sami o sobě, ale získáte i přesnou představu, jaká strava je právě pro vás ta nejlepší. To, že se jedná o časově omezený stravovací plán, je super a na začátek roku tak akorát, aby to člověk vydržel a po relativně krátké době měl výsledky. Což je povzbuzující a mnohem lépe se pak na první úspěch navazuje. Tak na e-kuchařku mrkněte a stáhněte si zdarma bonusové materiály k programu Whole30.
 

 

Prozkoumat e-kuchařku
 

5. Jídelníčky na hubnutí nebo pro inspiraci

 

 

Jídelníčky
 

Potřebujete inspiraci ve formě jídelníčků nebo jasně daný jídelní plán, kterého se chcete držet? I to je další možnost, jak neselhat. Mám pro vás hned několik variant. Můžete se inspirovat 5 měsíčními jídelníčky, které vznikly při mých Whole30 programech. Nebo nakouknout do mého několikatýdenního Low carb jídelníčku. Pokud hledáte jídelníček takříkajíc "na míru" přímo pro vás, zkuste knihu Jídelníčky na hubnutí od Petra a Míši z Fitplan.cz, která je sestavená z mých receptů. 

 

 

6. Kalorická kalkulačka

 

 

Kalkulačka

Pokud s hubnutím začínáte, tak dříve nebo později narazíte na potřebu (nebo jen zájem) spočítat si doporučený denní kalorický příjem a poměr sacharidů, tuků a bílkovin. S tím vám může pomoct moje online kalorická kalkulačka. Výpočet berte jen jako orientační, ne vše se v něm dá zohlednit. Ale pro představu, kolik toho sníte nebo byste měli, to je super pomůcka. A pokud si pečlivě přečtete i všechny tipy a vysvětlivky, lépe pochopíte, jak moc nás strava ovlivňuje.

 

 

Použít kalorickou kalkulačku
 

7. Dostupné sezónní suroviny

 

 

Sezonní suroviny

Jsem velký zastánce sezónního vaření. Člověk by měl jíst jinak v létě, jinak v zimě. Možná si teď říkáte: Jak mám v zimě vařit ze sezonní zeleniny? Vždyť v zimě žádná není. To je velmi častý omyl, který mě díky vašim dotazům inspiroval k vytvoření Voňavé a Svěží kuchařky, které se zaměřují sezónní vaření během celého roku, od jara až po zimu. Jestli chcete mít stálý přehled, která sezónní místní zelenina (a ovoce) je právě dostupná (a tudíž i levnější), a zároveň hledáte inspiraci, co z ní uvařit, stačí na mých stránkách zvolit měsíc a vyskočí na vás seznam aktuálních sezónních surovin včetně receptů. Navíc si můžete filtrovat recepty jen na základě jedné konkrétní suroviny, kterou doma máte a nevíte, co z ní připravit. 

 

 

Zobrazit recepty podle aktuálního měsíce
 

8. Jaké zvolit suroviny?

 

 

Jaké suroviny koupit?

Chcete změnit stravování, vyrazíte na nákup a najednou nevíte. Co mám tedy koupit? Určitě vám pomůže seznam surovin použitých v mých receptech. Mám je přehledně zpracované v tabulce podle kategorií. Najdete u nich i kalorické hodnoty a makroživiny. Když si je seřadíte podle četnosti, jak často se vyskytují v mých receptech, tak máte k dispozici vlastně takový nákupní seznam toho, co by vám doma nemělo chybět. V tabulce můžete i vyhledávat, nebo si ji ze stránky rovnou vytisknout či stáhnout v podobě excelovského souboru.

 

 

Zobrazit seznam surovin
 

Knihy, které stojí za to přečíst 📖

 

Jako bonus pro vás mám seznam knih, které se věnují stravě a zdraví obecně. Existuje jich samozřejmě mnohem víc, ale tady najdete ty, které mě zaujaly a podle mého názoru stojí za přečtení. 

Pořádná dávka čtiva pro rok 2023, co říkáte? Tak doufám, že vás alespoň některá z doporučených knih zaujala a přidáte si ji na seznam plánované četby.

 

 

Podcast, který stojí za to si poslechnout 🎧

 

A na úplný závěr tu pro vás mám jeden naprosto speciální tip 💛 Už výše jsem zmiňovala, že kromě kvalitního jídla, pravidelného pohybu a dostatečného spánku je hodně důležitá i psychická pohoda. Jestli máte občas všeho "plný kecky", tak tohle je něco, co si rozhodně musíte poslechnout. Pro mě osobně je to objev roku 2022! Tak předávám dál a doufám, že prožijete mnoho "aha" momentů stejně jako já 😍 

  • Plný kecky - podcastová série pro všechny, kteří toho mají plný kecky a už to tak nechtějí

Opatrujte se a nevzdávejte! Držím palce 💕

 

Budu ráda, když mi odpovíte

Tohle není klasický newsletter, na který se nedá odpovědět. Klidně mi napište. Moc ráda si přečtu, co vám chutná a co ne. Zajímá mě váš názor. Šířit a přeposílat obsah newsletteru vřele povoleno 🙂

 Mějte zdravý a šťastný rok 2023!

 👩🏼‍🍳 Lucka Grusová z PaleoSnadno

 autorka Voňavé a Svěží kuchařky. Už je máte doma? 

Lucie Grusová