Cuketa ještě není v cíli a na start se připravuje dýně. Kalendář těsně před tiskem je dobrodrůžo. Luštit budeme! Filmové okénko.

Zobrazit v prohlížeči
Nejen Paleo Snadno recepty

Vyzkoušejte: Gratinovaný květák

 

Vzhledem k hromadě práce s novou kuchařkou a dokončení stolního kalendáře, nestíhám na stránky přidávat nové recepty. Omlouvám se. Proto dnes vybírám aspoň jeden starší. Patří mezi vaše nejoblíbenější a rozhodně stojí za připomenutí. Příprava je velmi jednoduchá, se skvělým výsledkem. Jestli to nějaké zelenině sluší se smetanou a sýrem, je to právě květák. Když ho rozmixujte s vypečenou smetanou, vytvoříte hebkou omáčku, která celé jídlo přivede k dokonalosti. Pokud jste ho ještě nezkusili, určitě tak udělejte. Uvidíte, že si tuhle lahodu zamilujete.

 

Kouknout na recept

Recept je (jako vždy) přirozeně bezlepkový a také bez masa a vajec. Odpovídá stravovacím stylům Keto, Low carb a Primal. 

 

 

Luštit nebo neluštit? Dilema rozseknuto

Díky za vaše reakce na mou otázku v minulém newsletteru. Přišlo mi přes 300 odpovědí a 99 % z vás chce, abych zařadila i nějaké recepty z luštěnin. Proto brzy (až dokončím práci na nové kuchařce) určitě nějaký připravím a už se na to moc těším. Chtěla jsem vám všem osobně na zprávy odepsat, ale bohužel se mi to nepodařilo. Tak prosím aspoň takto přijměte moje velké poděkování. Moc jste mi pomohli 🙏🏻❤️ Jste pro mě velkou inspirací. Vaše e-maily a zprávy je ta nejlepší cesta, jak se o vás a o tom, co vám chutná, dozvědět víc. Díky!


Kalendář 2022 - VYTISKNOUT 😱💀

Mám sepsané a nafocené všechny recepty, snad stokrát zkontrolované všechny texty a postupy, použité suroviny, kalorické hodnoty, jména, státní svátky, čísla týdnů, správně poskládané stránky, do odpovídajích dnů zadané začátky a konce půstů... Je toho hodně ke kontrole. Tentokrát to totiž nebude pouze kalendář, ale i taková minikuchařka, kterou si můžete z receptů vytvořit. Jeden výtisk jsem si nechala na zkoušku vyrobit a stále v něm listuju, všechny podklady jsem poslala několika kamarádům pro kontrolu. Přesto se budím hrůzou, že v něm zůstala nějaká chyba a já ji odhalím až po jeho vytištění. Nebo ještě hůř, odhalíte ji vy, až ho budete mít doma. Ta představa mě děsí. Ale čas je neúprosný, do týdne musím odeslat data do tiskárny a pak už s tím nic nenadělám. Tak mi prosím držte palce, ať to dobře dopadne.

Tady je zatím malá ochutnávka, jak bude kalendář vypadat. 

Kalendář 2022

Jak se vám líbí? Kalendářů bude opět jen omezené množství a dotisk neplánuji. Kdo dřív přijde, ten dřív... No však to znáte. Ale až budou k dispozici, určitě vám dám přednostně vědět, nebojte 🙂

 

Dýně, připravit na start!

 

Ještě pořádně neskončila cuketová sezóna a pomalu nám začíná období dýní 🎃 Protože je tahle surovina vážně skvělá a dá se s ní v kuchyni vyloženě kouzlit, bylo by škoda ji jíst stále na stejný způsob 🙂 Tak jsem pro vás ze stránek vybrala recepty, kde dýně hraje jednu z hlavních rolí. Moc doufám, že v nich objevíte nějakou novou dobrotu a pochutnáte si ❤️ Tady je takové malé nahlédnutí, všechny recepty s dýní pak najdete u mě na stránkách.

 

 

 

Dýňový brownie dortDýňový brownie dort

 
Dýňová roláda

Dýňová roláda

Dýňové noky s nivovou omáčkou

Dýňové noky s nivovou omáčkou

Dýňová kešu bábovka se skořicí

Dýňová kešu bábovka se skořicí

 
Dýňová polévka se zakysanou smetanou

Dýňová polévka se zakysanou smetanou

Plněné masové taštičky z dýně a květáku

Plněné masové taštičky z dýně a květáku

 

Filmy o jídle a vaření


Nejen že ráda vařím. Já se na vaření i velmi ráda koukám. A tak jsem se rozhodla vám občas doporučit nějakou tu kulinářskou podívanou, která mě zaujala.

Začnu filmem Julie a Julia. Je to milý snímek, natočený podle skutečné události (tedy dvou skutečných událostí), kdy se třicetiletá sekretářka Julie Powell jednoho dne rozhodla, že během jediného roku uvaří všech 524 receptů z klasické kuchařky Umění francouzské kuchyně (Mastering The Art Of Frech Cooking), kterou v roce 1961 napsala Julia Child. Na internetu rozjede blog s názvem Julie/Julia project a dá se do práce. Až budete chtít strávit večer příjemnou podívanou, určitě si tenhle oblíbený film pusťte.

Jen tak pro zajímavost - kdybyste se takhle rozhodli uvařit jeden recept denně z mé aplikace Paleo Snadno, tak by vám to trvalo déle. Už skoro 2 roky 😱

 

 

Budu ráda, když mi odpovíte

 

Tohle není klasický newsletter, na který se nedá odpovědět. Klidně mi napište. Moc ráda si přečtu, co vám chutná a co ne. Zajímá mě váš názor. Šířit a přeposílat obsah newsletteru vřele povoleno 🙂

Mějte se dýňově!

👩🏼‍🍳 Lucka Grusová z PaleoSnadno

autorka Voňavé kuchařky. Už ji máte doma? 

Lucie Grusová