Není to na houby, ale o houbách. Protože rostou!
Kalendář se blíží, ochutnejte. Proč jinde na houby nechodí?

Zobrazit v prohlížeči

Odhlásit z newsletteru
Nejen Paleo Snadno recepty

Vyzkoušejte: Houbová polévka se sýrem brie

 

Máte rádi rozpečené plísňové sýry, jejichž vnitřek se krásně táhne? A co je pro jednou nepéct, ale uvařit? V kombinaci s houbami a troškou zeleniny se z takového sýru totiž stane božská mana 🙂 Schválně vyzkoušejte a dejte vědět, jestli jste si tuhle polévku zamilovali stejně jako já. 

 

Kouknout na recept

Recept je (jako vždy) přirozeně bezlepkový a také bez masa a vajec. Odpovídá stravovacím stylům Keto, Low Carb a Primal.

 

 

Kalendář 2022 na videu

Píšete mi a ptáte se, kdy už bude k dispozici nový kalendář s recepty pro rok 2022, který je nově i takovou malou kuchařkou. Ještě chvíli prosím vydržte. Už se to ale blíží a určitě dám brzo vědět. Zatím se můžete mrknout na krátké video s kalendářem a vysvětlivkami, co vše v něm najdete. 


Kalendář 2022

Kalendářů bude opět jen omezené množství a dotisk neplánuji. Takže kdo dřív přijde, ten dřív... No však to znáte.

 

Houbová sezona je tady, mňam!

 

Tohle roční období je prostě boží. Cukety, dýně a teď i houby. Osobně jídla s houbami miluju a přidávám je v menším či větším množství všude tam, kde to jen dává trochu smysl. Snad jen do dezertů jsem je ještě nevpašovala 😀 Tentokrát jsem pro vás vybrala recepty, kde houby hrají hlavní roli. A jestli doma žádné nemáte, vyražte do lesa. Počasí je ideální a hlavně rostou! Kompletní seznam receptů s houbami najdete u mě na stránkách.

 

 

 

Houbové „risotto“ (Květákotto)Houbové „risotto“ (Květákotto)

 
Zelňačka s dýní a houbami

Zelňačka s dýní a houbami

Kulajda s batáty

Kulajda s batáty

Květák s houbami a špenátem

Květák s houbami a špenátem

 
Karbanátky se zelím a houbami

Karbanátky se zelím a houbami

Smetanové zelí s houbami

Smetanové zelí s houbami

Proč jiné národy na houby (většinou) nechodí?


Věděli jste, že sbírání hub je převážně český národní sport? Jiné národy na houby buď nechodí vůbec, nebo jen v hodně malé míře. Většinou dávají přednost pěstovaným žampionům. Což je velká škoda! Chutě hub jsou rozmanité a připravují se tak o hodně gastronomických pochoutek. Třeba Angličané dokonce považují všechny houby za prašivky 🍄. Mimo Evropu patří mezi velké milovníky hub Japonci a Číňané. No a třeba v Africe se sbírá hřib sudánský. Jeho klobouk dorůstá do obvodu až 120 cm, obvod nohy mívá 50 cm a takový macek váží kolem 5 kg. Stačí najít jeden a máte na pár dní vystaráno 😀 Více zajímavostí o tom, které národy houby sbírají a které ne, se dočtete zde

 

Houby

 

Budu ráda, když mi odpovíte

 

Tohle není klasický newsletter, na který se nedá odpovědět. Klidně mi napište. Moc ráda si přečtu, co vám chutná a co ne. Zajímá mě váš názor. Šířit a přeposílat obsah newsletteru vřele povoleno 🙂

Mějte se ještě stále prázdninově!

👩🏼‍🍳 Lucka Grusová z PaleoSnadno

autorka Voňavé kuchařky. Už ji máte doma? 

Lucie Grusová